MOXO

MOXO

 1. narzędzie o dużym poziomie obiektywności i zretelności ( test komputerowy), niezależny od kompetencji językowych oraz uwarunkowań komputerowych. Posiada unikalny w skali swiatowej system dystraktorów dzieki którym ( w oparciu o wynik badania) można precyzyjnie ustalic  jakie bodzce- wzrokowe, czy słuchowe- w największym stopniu zakłucaja uwagę w wplywaja na pozostałe obajwy.Jest to komputerowy test ciagłego wykonywania. Osoba badana w pierwszej kolejnosci jest instruowana przez diagnostę, wykonuje ćwiczenie niezbedne do upewnienie się przez badanego i diagnostę o zrzumieniu regól badania przez pacjneta a następnie wykonuje badanie. W trakcie jego wykonywania ocenie podlegaja:uwaga

  czas reakcji

  impulsywnośc

  nadaktywnośc.

  Rzeczywiste reakcje badanego odnoszone są do norm zas obliczone komputerowo wyniki przedstawiane są w formie graficznej.

  MOXO posiada  dwie wersje:

  1. dla dzieci 6-12 lat
  2. młodziezy od 13 rż i doroslych bez względu na wiek.

  Testu tego uzwywam w kazdej sytuacji gdy pacjent dekalruje trudnosci z koncentracja, impulsywności, nadruchliowsci bez względu na powod( np.:zabuzrenia poznawcze, niepokój psychomotoryczny w depresji zab. Lękowych, itd.) w celu obiektywnego potwierdzenie wystepowania takich objawów, ich nasilenia , wyboru najkorzystniejszej farmakoterapii oraz oceny skuteczności farmakoterapii.